Pazar , 20 Eylül 2020
SON YAZILAR

İlahi geceleri ve ilahi sanatçıları

Kutlu Doğum Haftası, Mekke’nin Fethi, Gadri Hum bayramı ve birçok dini gecelerimiz münasebetiyle ilahi konser ve geceleri düzenlenmektedir. Bu tür organizeler gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. İlahi sanatçıları günün anlam ve önemine söyledikleri ilahi eserleri ile vurgu yapmakta ve bulunduğu dini gecenin daha çok hassasiyet ve maneviyatla yaşaması adına, gönüllerimizi coşturmaktadırlar. İlahi eserlerinde Allahu Teala’nın isimleri zikredilmekte ve peygamber efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v.) efendimizin ismi anıldığında Salavatlar getirilmektedir. Dolayısıyla ilahi zikir meclisi oluşturulmuş sayılmaktadır.

Zikir lügatta(sözlükte) anmak, hatırlamak, yad etmek manalarına gelmektedir. Bu nedenle de ilahi dinlemekte bir zikir ibadetidir diyebiliriz. Bu tür organizelerde pay sahibi olmak ve bulunmak bizler için bir nimettir. Feyizden, muhabbetten, hayırdan ve zikirden istifade etmiş bulunuyoruz. Bununla beraber bu tür organizasyonlara da sevdiklerimizin de katılımlarını sağlıyorsak eğer onların hayra katılmasından vesile olduğumuz içinde hayır hanemize sevapları ekliyoruz.

Hadis-i Şerif’te sevgili peygamberimiz (sav); ” Kim hayırda pay sahibidir, hayrı işleyen gibidir. Kim şerde pay sahibidir, şerri işleyen gibidir.” buyurmakta. Allahu Teala’yı anmaktan daha hayırlı bir iş ne olabilir. Dernekler, basın ve yayın kuruluşları, ilahi radyoları bu geceleri fırsat bilerek ilahi sanatçılarıyla birlikte bu tür organizeleri üstlenerek, insanların Allah demesine vesile olmuşlardır. Olmaya da devam edeceklerdir.

İnternet üzerinden yayın yapan Kırmızıgül ilahi fm, Mekke’nin Fethi, Kurtuluş Gecesi, Muhabbet Gecesi, Rahmet Gecesi, Vuslat Gecesi başta olmak üzere bir çok geceye imzasını atmış, dinleyicilerinin ve organizasyona iştirak eden insanların Allah demelerine vesile olmuş ve bu bağlamda insanların hayır dualarını almıştır. Kırmızıgül ilahi fm; Abdurrahman Önül, Sedat Uçan, Cemal Kuru, Mustafa Yılmaz, Bayram Büyükoruç, Ahmet Feyzi, Cemal Akçil, Ahmet Başak, Harun Beyaz, Rıza Kara, Cumali Uzun, Mahir Karakoç, Müslüm Barış, Rahmi Olcay gibi bir çok ilahi sanatçılarını dinleyicileriyle buluşturmuştur.

Bir çok sponsor firmalarında bu organizasyonlarda pay sahibi olmasını sağlayan Kırmızıgül ilahi fm, radyo programlarında da ilahi sanatçılarıyla programlar yaparak, bu muhabbet ve sevgi selini internet ortamına taşımıştır. Ailenizle birlikte rahatlıkla dinleyebileceğiniz, Kırmızıgül ilahi fm 7/24 kesintisiz ilahi yayınıyla, Kuran-ı Kerim hatim programlarıyla, sohbet programlarıyla, internet kullanıcılarının beğenilen ilahi radyosu olmuştur. Kırmızıgül ilahi fm yayıncı kadrosu başta olmak üzere, tüm dinleyenlerine şükran ve saygılarımı sunuyorum. Selam ve Dua ile.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: