Pazar , 25 Ekim 2020
SON YAZILAR

Zorunlu kış lastiği uygulaması

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, Trafik kanundaki düzenlemeler ve uygulamalarda yavaş yavaş gündeme gelmektedir. Sosyal medya üzerinden, basın/yayın kuruluşlarından haberler yapılmaya başlanmaktadır. Kış mevsimiyle alakalı yapılan düzenlemeler, trafik akışını ve güvenliğini sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Toplum olarak da hem kendi can güvenliğimiz ve hem de başkalarının can güvenliği için bu uygulamalara ve trafik kurallarına uymak zorundayız.

Zorunlu kış lastiği uygulaması tüm illerimizi kapsamamaktadır. Kar yağışının ve donun olduğu bölgelerimizde uygulanmaktadır. Yolcu ve eşya taşımacılığı yapan ticari araçlara getirilen bu uygulamalara, ticari olmayan araçlarında kendileri, aileleri ve trafik sahasında bulunan insanların can güvenliği için kullanmaları ve geri dönüşü olmayan kazalara meyil vermememiz gerekmektedir.

Kış lastiği uygulaması ülkemizde 1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Uygulamanın başladığı tarihten itibaren, bitiş tarihine kadar yapılan trafik kontrollerinde, kış lastiği kullanmayan araçlara ise yüksek miktarlarda cezalar kesilmektedir. Can kaybı yaşandıktan sonra takdir böyleymiş, yiyecek ekmeği kalmamış, ilahi hüküm gerçekleşmiş gibi kelimeler kullanmamız yersizdir. Evet ilahi hüküm gerçekleşmiştir bu doğrudur fakat burada unuttuğumuz bir şey var tedbir.  Tedbirimizi alacağız. Yapılan bu uygulamalarda tedbir amaçlıdır ve bu kazaları minimuma indirmek amaçlıdır.

Yayın organlarında, haberlerde sürekli görüyoruz, duyuyoruz yaşanan kazaları. Bunlar hem haber, hem de derstir bizler için. O nedenle bu uyarıları göz ardı etmeden trafik kurallarına ve uygulamalarını lütfen uyalım. Sonrasında eyvah demenin, keşke demenin bir anlamı yoktur. Kırmızıgülfm.com ailesi olarak da dinleyicilerimiz ve okuyucularımıza kış şartlarına uygun şekilde trafiğe çıkmalarını ve trafik uygulamalarına riayet etmelerini rica ediyor, hayırlı yolculuklar diliyoruz.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: