Cuma , 15 Ocak 2021
SON YAZILAR

kapınageldimyarabbi

kapina-geldim_yarabbiDua, aciz ve düşkünlerin sığınağı, müminin silahı. Yaratılanın yaratıcısına olan yakarışı. Aşukun, Maşuğuna bütün içtenliğiyle kendini anlatması, acziyetini kabul etmesi ve yardım dilemesi. Kulun kapınageldimyarabbi dediğinde kapısına varılanın, hoşgeldin ey kulum derdini söyle sana derman lutfedeyim dediği kapı. Dua’nın önemini bilmiyoruz ve zor zamanlarımızda sadece sarılıyoruz. Dua aslında Yaratıcımıza, tek ve eşi benzeri olmayan Allahu Zülcelal Hazretlerine teslimiyetimizin ifadesidir. Kimseden bir şey beklemeden, istemeden, gizli ve aşikar her şeyi bilen Rabbimizden yardımın geleceğine teslimiyet göstermek, sabır etmektir dua.

Resulullah (sav) buyurdular ki: “Allah Teala hazretleri diyor ki: “Ben, kulumun  benim hakkımda yaptığı zanna göreyim. O , beni zikretti mi onunla beraberim. Eğer o beni nefsinde  zikrederse ben de onu onunkinden daha hayırlı bir cemaat içerisinde zikrederim. O bana bir karış yaklaşırsa ben ona bir  zira yaklaşırım, o bana bir zira’  yaklaşırsa ben ona  bir kulaç yaklaşırım. O bana yürüyerek gelirse ben ona koşarak giderim.” Buhari, Tevhid 50; Müslim, Zikr 2, (2675); Tirmizi, Da’avat 142, (3598)

Bizi kendimizden daha çok düşünen Allah’ımıza şükürler olsun ki, bizi hiç araşıya girmeden, yani Yahudi ve Hristiyan bir ailenin evladı değilde, Müslüman bir ailenin evladı olarak yarattı ve İslam ile şereflendirdi. Aslında bu bile bizler için her şeye bedel bir lütuftur. Kapına Geldim Yarabbi, ilk gelişimiz olmadığı gibi son gelişimizde olmayacak, çünkü senden başka gidecek kapımız, ümmet olarak tutunacak dalımız yok. Sen o kadar güzel bir Rab’sin ki kuluna öyle güzel kapılar açıyorsun ki, cennetinle şereflendirmek, rahmet ve merhametinle muamele etmek için vesileler halk ediyorsun. Bizler ise bu güzellikler karşısında hala nankörlük ediyor, senin emir ve isteklerinden yüz çeviriyoruz, nefsimizin ve mel’un şeytanın bize gösterdiği yolda, felakete sürüklenmek, günah işlemek için adeta elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.

Kapına geldik Yarabbi, bizleri nefsimizin çılgın istek ve arzularından muhafaza eyle. Bizleri, ailelerimizi, sevdiklerimizi ve ümmeti Muhammed’i, her türlü cin, şeytan ve şeytanlaşmış insanların şerrinden koruyup muhafaza eyle. Amin.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: