Cuma , 15 Ocak 2021
SON YAZILAR

Bir kapı açık kalsın

Eski zamanlarda bir zat, seyahati sırasında çok ilginç bir olaya şahid olur.. Çölde, eşkiyaların bir kervana saldırdıklarını, ne var ne yoksa zorbaca gasbettiklerini korkuyla seyreder uzaktan..

 

Biraz sonra bakar ki, soygun yapan eşkiyaların reisi bir kenarda abdest alıp, namaza duruyor. Adam hayretlerdedir..Dayanamaz, namazdan sonra yanına varır ve sorar ona;

 

Merak ve hayretler içindeyim der. Yaptıgın iş zalimce ve haram..Günahlar içindesin..Sonra da kalkıp, o yaptıklarını menedenin huzuruna varıyorsun! Bu nasıl iştir? Yani bu ne perhiz bu ne lahana turşusu hesabı.

 

Eşkiyaların reisi olabildigince hüzünlü, şu ilginç ve ibretli cevabı verir;

 

Ey yolcu! Ben yıllardır şeytana ve ayartıcı benligime uyarak, Rabbimle aramda faraza 100 kapı varsa, 99 unu kapattım İstiyorum ki hiç de ilse Bir kapı açık kalsın!

 

Aradan zaman geçer, o zatın yolu, nasibolur Kabeye düşer..Tavaf esnasında bir de bakar ki, yıllardır hiç unutamadıgı o eşkiya reisi de orada!.. Kabeye sarılmış, huşu ile dua etmekte, hıçkırıklarla aglamaktadır..

 

Yine hayretlerdedir o zat. Yanına varır selamlar onu, kendini tanıtır ve sorar;

 

Oradan buraya…Nasıl oldu bu iş? Nedir bunun hikmeti?

 

Tebessüm eder tövbekar adam ve ışıl ışıl gözleri, boynu bükük der ki;  Sana demiştim ya hani; Hiç de ilse Bir kapı açık kalsın Onunla aramda..İşte ben, tüm acizligim ve samimiyetimle o kapıyı hep açık tuttum..Rabbim de rahmetiyle, muhabbetiyle lutfetti tüm kapıları açıverdi.”

 

Linkback: http://www.kirmizigulfm.com/forum/kissalar-ve-menkibeler/bir-kapi-acik-kalsin-t2081.0.html

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: