Pazar , 24 Ocak 2021
SON YAZILAR

Dörtyol’un Solmayan Gülü

Esselamu aleykum

Hatay Dörtyol’dan yayın çıkışlı, karasal yayın yapmakta olan Radyo Gül hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. 1994 yılında iman ve insan misyonuyla kurulan ve günümüze kadar milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkaran yayın anlayışla da toplumu milli ve manevi konularda bilinçlendirmeye devam etmektedir.

1994 yılından bugüne kadar 30’un üstünde konser organizasyonuna imza atmışlardır. Başta Abdurrahman Önül, Cemal Kuru, Sedat Uçan, Ahmet Başak, Lütfi Doğan, Harun Beyaz, Mahir Karakoç, Cumali Uzun ve birçok ilahi sanatçısıyla Kutlu Doğum Haftası konserleri ve Mevlit Kandil Programları düzenlenmiştir. Dörtyol’da bunlar devamı olacak olan ilklerdir. Çünkü Türkiye atmosferine baktığınızda cemaatler, tarikatler, siyasi kuruluşlar birbiriyle adeta düşman gibiler. Bu nedenle yapılan organizasyonlar sadece kendi misyonunda olan gruplara özel bir hal alıyordu ve ilahi sanatçılarıyla hiç bir konser yapılmıyordu. Bu nedenle radyo gül Dörtyol ve bölge halkının dualarını almış bulunmaktadır. Yapılan programlarda a’dan z’ye tüm cemaatlerden, tarikatlardan, siyasi kimliklerden katılımlar oluyor ve gelen kişiler bu şekilde konser yapılmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiriyorlardı.

Toplum olarak insanımız hiç bir baskı altında kalmadan, hiç bir kimliğe bürünmeden radyo gül’ün Dörtyol’da yapmış olduğu bu programlara katılıyor ve dostlarına, sevdiklerine tavsiye ediyordu. Konser programlarına yenisinin eklenmesini canı gönülden arzu ediyoruz. Aracınızda, evinizde, iş yerlerinizde radyonuzun frekansı 94.2 de olmasını tavsiye ediyoruz. Radyo Gül Yönetim Kurulu başta olmak üzere programcı kadrolarına teşekkür ediyor, güzide dinleyicilerine de selamlarımızı gönderiyoruz.

Yayın hayatlarında başarılarının devamını diliyor, Allah’a emanet ediyorum. Selam ve dua ile.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: