Cuma , 15 Ocak 2021
SON YAZILAR

Başka çalacak kapım, başka sığınacak yerim yok

Ey Rabbim! Ey iyilikleri sonsuz Rabbim! Ben Senin aciz bir kulunum Ben ki hataları sevaplarından çok, Lütufların karşısında nankörlüğe dalmış bir zavallıyım. Sen bütün noksanlıklardan uzaksın Sen merhametlilerin en merhametlisisin Ey Rabbim ! kapına geldim, iyilik diliyorum Biliyorum ellerim kirli, yüreğim kirli İyi şeyler yapmışsam bu Senin yardımınladır Kötü şeyler yapmışsam bu kendi elimledir Verdiğin hastalıklar merhametinin varlığını gösteriyor Musibetlerin Senin adaletindir Ve biliyorum ki beni şefkatinle tokatlıyorsun Ve biliyorum ki bedenlerin ve yüreklerin Mutlak sahibi ve temizleyicisi Sensin.

Ey darda kalmışların sığınağı Ey mutlak güç ve kudret sahibi Dardayım ve sıkıntılıyım Çölleşen toprak gibi, çaresizim rahmetine Rahmetin ve mağfiretinle bana can ver Kur’ân’ını, kalbimin nûru, derdimin ilacı yap. Bütün kalbimle Seni sesleniyorum Bütün hücrelerime Seni anlatıyorum Biliyorum ben değersizim Biliyorum herşey benden uzaklardadır Ama Sen adilsin, Sen şâfisin Sıkıntı ve zorluklar bana dokundu Ümitsiz değilim ama kalbim kırık Biliyorum ki sen, kalbi kırıklarla berabersin Rabbim, bu kalbi senden başka onaracak yoktur. Sana feryat ediyorum Ya Rabb! Beni esir alan canlılarından kurtar Görüyorsun ki tükeniyorum Sana dönecek yüzüm yok belki ama Yüzünü benden çevirme Beni nurunla nurlandır.

Rabbim, beni gazabınla azaplandırma İşte, bir mecnun gibi geldim kapına Ve dua dua yalvarıyorum Sana Başka çalacak kapım, başka sığınacak yerim yok. Belki affa layık değilim biliyorum. Ama affetmeye layık olan Sensin Bana layık olanı değil, Sana layık olanı diliyorum Senden. Görüyorsun ki soluyorum artık Görüyorsun ki ölüyorum, Aç kapını, ölmeden önce ölmek istiyorum. Ne vakte kadar açmayacaksın kapını, bilmiyorum ama Bu kapının önünde ve ardında öleceğimi biliyorum. Başka gidecek bir kapım yok çünkü Günden güne erisem de, hiç ümitsiz olmadım.

Ya İlahi derdimi biliyorsun Yüreğime esen hüzün rüzgarlarının getirdiği Acılarımı ve gözyaşlarımı biliyorsun Zayıfım, güçsüzüm, hastayım, acizim İbrahim’i ateşten korudun Yunus’u karanlıktan kurtardın Eyyub’a şifa verdin Biliyorum ben tebliğcin değilim Biliyorum ben eksik ve günahkarım Ama yüreğimde, İbrahim’in atıldığı alevler Yunus’un korunduğu karanlık, Bedenimde Eyyub’u yiyen, kurtlar var. Ben muhtacım Sen cömertsin Dua etme lütfunu bile veren Sensin Dua kapısını araladın, derman kapısını da arala Her türlü dertlerinle hastayım Kastım Seni Sana şikayet değil Hastalık emanetini iade, şifa emanetini talep etmektir. Sanma ki gözyaşlarımı, acılarımı dindirmeni istiyorum Yaralarımı sarman için Sana yalvarıyorum Görüyorsun bu dert dilime düştü, her dem söylüyorum Kalbime düştü, hüzün doluyorum Dilimin Seni söyleyememesinden Kalbimin Seninle dolmamasından korkuyorum Ve Senden dua dua şifa diliyorum.Amin..

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: