Cuma , 15 Ocak 2021
SON YAZILAR

Teknoloji Çağı ve Sanal Müslümanlar

Teknoloji Çağı ve Sanal Müslümanlar

Teknoloji Çağı ve Sanal Müslümanlar

esselamu aleykum değerli dostlar,

Bir önceki yazımda Teknoloji çağı ve bölgesel radyolardan bahsetmiştim. Konun devamı olarak ta Teknoloji çağı ve sanal müslümanlar diyerek devam edeceğim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki müslümanın reeli yada sanalı olmaz, müslüman zaman,mekan ne olursa olsun Ölçüsü Kuran ve Sünnet (Ehlibeyt) olan ve bulunduğu zaman ve mekanda ölçülere göre yaşayan, konuşan ve örnek olan kişidir. Yaklaşık olarak flatcast radyo sisteminde 12 yılı aşkındır yayın yapmaktayım.5 mayıs 2010 yılından buzamana kadarda Kırmızıgül ilahi Fm in kurucu admini olarak yayın hayatımıza devam etmekteyiz.

Yıllardır bu internet radyosu üzerinden görmediğim, tanımadığım insan kalmadı. Her türlü kalbindeki dünya sevgisini, şehvet arzusunu dışarı vurmuş nice insan tanıdım. Üzülerekte söylüyorum ki dini yayın radyoları bu konuda ilk sırayı almış durumda. Kimi mikrofonun başına geçip din sömürüsü yaparken, perde arkasında alkışlanma, şahşahlanma, iki göz yaşıyla reklam tıklattırma sponsor elde etme hayali, kiminde Kuran ve Sünnet aşkı ama perde arkasında menfaatine ters düştüğünde salyalarını akıtan kuduz köpekler gibi müslümana hakaret yağdıran ve islamı lekeleyen kansız insanlar. İmamlık vasfına layık olmayan kişilerle dini sohbetler, Çokluk sevdasında ve gösteriş merakında olan bunların peşlerine takılan ölçüsüz, Allah rızasından yoksun kişiler. Bu örnekleri çoğaltmak çok zor değil değerli kardeşlerim.

Tabi bu sadece radyolarla sınırlı değil, sosyal paylaşım sitelerinde kendi ideolojisine ters düşen kişilere bir anda kafirlikle itamda bulunan sakallı, şalvarlı müslümanlar.  Bıraktığı sakalı giydiği şalvarı, cübbeyi din olarak tanımlayan ve tarikata girdiği gün diğer müslümanı beğenmeyen aşağılayan içi başka dışı başka müslümanım diye dolaşan kişilerle dolmuş durumda. Sevgili Peygamberim Hz.Muhammed(sav) efendinmiz dahi kimsenin imanına kefil olamazken müslüman müslümana kafir ve o müslüman değil demektedir.

Daha öncede dile getirmiştim; teknoloji hizla gelişiyor ve hayatımıza artıları olduğu gibi eksileri de o denli çoktur. Bizler Müslüman Türk milleti olarak teknolojinin İslam ölçü ve kaidelerine ters düşmeyecek şekilde kullanmamız ve müslümanlığı örnek bir kimlik haline getirmemiz gerekiyor. Sanal ortamda müslümanlar birbirleriyle uğraşana kadar İslam sevgisini, Ehlibeyt sevgisini dünyaya anlatmış olsaydı müslümanlar içlerine nifak tohumları ekilmiş bir toplum haline gelmezdi. Mezhep çatışmacılığına dönen İslam coğrafyasına baktığımızda bu hale gelmemizde başı Amerika ve İsrailin uşaklığını yapan, Ehlibeyt düşmanı, Peygamberin Sünnetine ters düşmüş Şeyhim diye geçinen ve idari mekanizmada oturan sahte müslümanlar ve sanal ortamlarda Hakkı Batıl, Batılı Hak olarak gösterip bu kişileri pofpoflayan propagandalarını yapan sanal müslümanlar çekmektedir. Rabbim bizleri Dost doğru kendisine layık kullardan eylesin. Rabbim Bizleri içi başka, dışı başka müslümanlardan eylemesin inşAllah. Selam ve dua ile.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: