Salı , 22 Eylül 2020
SON YAZILAR

Muhabbet dergahında umre anılarım-2

Her yolculuğun Aşk ve muhabbetinin tadı unutulmaz oluyor. Her umre yolculuğunda ayrı ayrı dostlar ediniyor insan. Ama hamd olsun bu dostlarımız ile hala bağlarımız devam ediyor. Dostun Hayırlısı Sen Allah’ı andıkça yardım eden,Unuttukça hatırlatandır hadisi Şerifi Işından yola çıkarsak bu kardeşlerimize yardımcı olmak belki Ahiretimiz açısından da kurtuluş vesilemiz olur ümidini taşıyorum.

Bir Gün Medine’deyiz…

Yer yemekhane,ilk olarak girdiğim zaman yemekhane. Masaları tek tek gezerim her zaman Merhaba ederim.

Baktım Ablamın bir tanesi eşinden ayrı yemek yiyor. Abla merhaba dedim nasılsın deyince iyi değilim hocam dedi.

umre-anılarım-2

Hayırdır deyince başladı anlatmaya hastayım diyorum kimse inanmıyor bana söyle abla ben inanırım deyince yok hocam kimse inanmıyor dedi yine. Dedim ki,Abla az sonra eşin bu masaya gelecek.

Gittim eşinin yanına, Eşi başka masada başka bir arkadaşımız ile yemek yiyordu,Masaya yaklaştım, afiyete olsun ağabeyler dedikten sonra hasbıhale başladık.

Nasılsınız iyi misiniz deyince iyiyiz dediler…Yok canım iyi değilsiniz dedim. Yok ya iyiyiz dediler. O abiye İyi değilsin abi benim  iyi olmuş olsan Eşinle birlikte aynı masada yemek yerdin deyince ya hocam zir zir geziyorlar ondan sonrada hastayım diyorlar. deyince

-Vay be deyince hayırdır hocam dedi

Geçen sene Şeytan aynı oyunu bana oynamıştı. Ama şimdi nasıl sıkıntıya girdi biliyor musun. Neden şimdi onun oyununu bozacağım da ondan deyince iyice şaşırdı.

-Hayırdır hocam ne oldu ki deyince bende başımdan geçeni anlattım.

Geçen sene benle Hanım arasında böyle bir fitne sokmuştu Şeytan şimdi bakıyorum aynı oyunu sana uyguluyor.

-Yapma hocam deyince, sen hemen bir çay kapta ablamın gönlünü al deyince.

-Olur mu? hocam dedi. Olur dedim. Hemde hemen yani.

Daha ne duruyorsun Şeytanın bacağını kır dedim.

Çayı aldı,geldi bu sefer ablanın canı sıkkın ya,o çayı içmek istemiyor benim çayım var deyince aman abla yapma adam geldi işte . Neyse ki meseleyi tatlıya bağlayınca ben gidiyorum hadi görüşürüz deyince10 dakika sonra onlar arkamdan indiler kol kola hayırdır nereye deyince biz Peygamberimizin yanına gidiyoruz hocam dediler. Bende Benden Selam söyleyin. dedim. Ve mutlu bir şekilde gittiler.

Hani derler ya orada Şeytanın Komutanları var diye. Küçücük incir çekirdeğini doldurmayacak mevzuları gözümüzde büyütüyoruz. Bu mevzular Sevap ve Mükafatlarla dolduracağımız yerde bizleri Günaha ve Kalp kırmaya götürüyor.

Bu mevzuları yaşama fırsatını sık sık yakaladım. Yaşı benden büyükler ve küçüklerle sürekli beraber olunca ister istemez olayların içinde olmak dahi hangi tecrübelere sahip olmamamızı sağlayacak gelecek günler gösterecek.

Yunusun sözü ile bitirelim bu hafta Kalp kırdın ise o kıldığın namaz değil…Kalpleri kırmadan yaşamak umut ve ümidiyle vesselam…

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında M.Kazım Yıldırım

Evli 4 çocuk babası. Kazım Yıldırım Hac, Umre ve Organizasyon Şirketinin ve Dörtyol Manşet Gazetesinin Sahibi. Bir çok konser organizasyonlarına imza atmış Dörtyol ve Çevresinde parmakla gösterilen emsalsiz bir şahsiyet.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: