Cuma , 15 Ocak 2021
SON YAZILAR

Ey insan

23542_371333437637_89361212637_3824195_57873_nÖyle bir hal almışız ki ağlanacak halimize gülüyor, ümmetlik şuurunu kaybetmiş, kulluk şuurundan yoksun bir hayat yaşıyoruz. Garip kalmışız, baykuş gibi tünemişiz damlarda ruhumuz boyun bükmüş ağlıyor. Gördüklerimizden, yaşadıklarımızdan ibret almıyoruz. Asilikte ısrar ediyoruz sanki cehennemde yanmak için ilk sırayı kapmak için mücadele ediyoruz. Ölümü unutmuşuz hatırlamak dahi istemiyoruz. Sonsuz bir hayat yaşayacakmış gibi günümüzü gün ediyor, nefsimizin arzu ve isteklerini yerine getiriyoruz hemde hiç zorsunmadan, üşenmeden.

Ey insan bir gün adımladığın yollarda olmayacaksın, bir gün sensiz doğacak güneş, bir gün sensiz gülecek sevdiklerin ölüm var ölüm hiç akletmez misin?, hiç düşünmez misin? Nedir bu kibir, büyüklenme, Rabbine verdiğin sözü hatırlamaz mısın, hiç düşünmez misin Kalu belayı. Bir gün ecel gelecek kapını çalacak hazırlıksız yakalanacaksın. Hiç bir şey o anı engelleyemeyecek ne servetin, ne gücün, nede kuvvetin. Hiç korkmaz mısın, yüzü kara seni yaratanın huzuruna çıkmaya. Hiç üzülmez misin, günlerdir karnına taş bağlayan, taifte taşlanan, istese Rab’binden dağları yürütecek olan, Alemlerin yüzü suyu hürmetine yaratıldığı Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa (sav) efendimizin huzuruna biçare, yüzü kara, mahçup çıkmaktan. En sevdiklerini kendi ellerinle koymadın mı toprağa, en sevdiklerini sen uğurlamadın mı son yolculuklarına. Sende bir gün gireceksin kabir denen ahiret evine, neden bunları unutmak için gayret eder, hatırlamamakta ısrar edersin.

Nefis ah nefis doymak bilmiyorsun. Şeytanın doğrultusunda hareket edersin, bir ömrü heba edersin, asi ve mücrim edersin. Yıllardır Rabbimize isyan ettirir Cehenneme götürecek günahları işlettirirsin. Ey insanoğlu uyan artık bu gaflet uykusundan. Yırt üzerindeki bu gaflet gömleğini yönel Rabbine, kalbindeki, bedenindeki bu dünya aşkını sök at artık. Yer ve Gök Allah’ı zikrediyor. Sen Allah’ın yeryüzündeki halifesi, Allah’tan bir nükte taşıyan değerli bir varlıksın haydi haykır sende, zikret Allah’ı son nefesindede. Bırak dünya telaşını, ahiret tarlanı yetiştir.

Rabbim bizleri ve nesillerimizi zatına layık kul, Habibine layık ümmet, dinine hadım, dostlarına dost eylesin inşAllah. Selam ve dua ile.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: