Salı , 9 Mart 2021
SON YAZILAR

Başınızı Secdeden Kaldırmazdınız

19283İmam Ali (a.s.) bir hutbesinde şöyle buyurdu:

“Çocuklarınızı yıkayarak tenin kötü kokusunu temizleyin. Çünkü şeytan ondaki kötü kokusunu alırken çocuk uykuda korkar; ameli yazan iki kâtip de ondan eziyet görürler

Kadınlara ilk bakış (farkında olmadan gözün çarpması), serbesttir. Ama o bakışı sürdürmeyin ve fitneden kaçının. Şaraba alışkın bir kimse, puta tapıyormuş gibi Allah Azze ve Celle’yi (ölüm vakti) mülakat eder. Hicr ibn-i Adiy, ‘Ya Emire’l-Mü’minîn şaraba alışkın kimdir?’ dediğinde, ‘Bulduğu vakit onu içen kimsedir’ buyurdu. Kim, sarhoş edici bir şey içerse, kırk gece namazı kabul olmaz.

Kim, bir Müslümana haysiyetini zedelemek kasdıyla bir söz söylerse,  dediği sözden kendisini kurtaracak bir delil (bir mazeret) gösterene dek Allah-u Teâlâ onu, cehennem ehlinin bedenlerinden çıkan irininin içerisinde hapseder.

Kabak yiyin; çünkü kabak insanın akıl gücünü çoğaltır; Peygamber (sallallâhu aleyhi ve âlih) de ondan hoşlanıyordu. Yemekten önce ve sonra turunç yiyin. Zira Âl-i Muhammed (salla’llâhu aleyhi ve âlih) onu yiyorlardı.

Armut kalbi aydınlatır ve Allah’ın izniyle onun ağrılarını durdurur.

İnsan, namaza kalktığında, şeytan Allah’ın rahmetinin onu sardığını gördüğünden dolayı hasetle ona bakar.

Eğer namaz kılan insan, (baştan aşağıya) kendisini kuşatmış olan Allah’ın rahmetinden haberdar olsaydı, namazı bitirmez ve başını secdeden kaldırmak istemezdi.

İşlerin en kötüsü, yeni çıkan bid’atlardır. İşlerin en hayırlısı Allah rızası için olanlardır. Dünyaya tapanın ve onu ahirete tercih edenin akıbeti vahim olur.

Bu Yazıyı Paylaşır mısınız?

Hakkında ROTALI KAPTAN

Merhaba; 1996 Yılında Başlayan Bölgesel Radyoculuk Hayatımda Bir Çok Organizelere İmza Attım. Ayrıca Kirmizigulfm.com'un Kurucusuyum. Reel Hayatta Olduğu Gibi Sanal Ortamda da Milli ve Manevi Değerlerimizi Ön Plana Çıkaran Yayın Anlayışımızla Hizmet Etmekteyiz. Bilgi İşlem Mezunuyum. Web Tasarım, Domain ve Hosting Çalışmaları Ve Başta Abdurrahman Önül Olmak Üzere Bir Çok Sanatçı Kardeşimizle Konser Organizeleri Yapmaktayım. Ayrıca Smf ve Wordpress Tema ve Mod Geliştirici Çalışmalar Yapmaktayım...

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Soru: