Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Web Master

Google’da Çin Krizi!

Google, Çin’deki bir güvenlik aksamasına cevap olarak, resmi olarak Çin internet düzenleyicisine güvenmeyi bıraktı. Google’dan gelen açıklamaya göre, China Internet Network Information Center (CNNIC) tarafından düzenlenen güvenlik sertifikaları artık tanınmayacak ve bunun sonucu olarak,Google ve dolayısıyla Chrome üzerinden bu sitelere erişmeye çalışan kullanıcılar bir güvenlik uyarısı ile karşılaşacak. CNNIC sertifikasına sahip olan internet sitesi sayısı ise tam olarak açıklanmış değil. ... Devamını Oku »

Notepad++ unknown exception sorunu

Merhaba arkadaşlar tasarım çalışmalarımı ağırlıklı olarak Notepad++ programıyla yapmaktayım. Hızlı ve kod bilgilerinin akılda kalıcılığını sağlayan güzel bir program. Zen Coding ekletisini yüklemek isteyenlerin unknown exception hatasını aldığını bir çok forum ve paylaşım sitelerinde gördüm ama internet ortamında da uzun süre araştırmama rağmen doğru düzgün bilgi veren yada çözümü ortaya koyan bir site görmedim. Kopyala yapıştır mantığıyla sitede konu olsunda ... Devamını Oku »

Okunmamış İleti & Konuya Farklılık

Mod İsmi : Highlight Unread Topics Mod Linki : http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2146 Mod Yazarı : tyty1234 Mod Uyumluluk : 2.0.1 ve üzeri Yeni Konular veya iletilerde yeni diye mink resmimiz çıkar. Soldaki ikonlarımız on.png off.png olarak bunu belirtir. vb. Bu modifikasyon ile artık yeni ileti yada konu yollanan Bölümün renginide değiştirmemiz mümkün. Admin paneli > Yapılandırma > Özellikler ve Seçenekler > Genel içerisinde ... Devamını Oku »

Onaylanmamış Konu ve İleti Bildirim Modu

Mod Linki ; http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=2952 Mod İsmi : Number of Unapproved Posts and Topics in Header Modu yapan: Joker™ Mod Sürümü; 2.0 RC5, 2.0 (2,0,1 de kurdum)     Mod Açıklaması ; Sitenizde ziyaretçilere konu ekleme ve ileti yazma seçeneklerini onaylı şekilde açtıysanız veya moderasyona tabi tutulan üyelere onaysız ileti gönderememe kısıtlaması getirdiğinizde bunlar Anasayfada (!) şeklinde size uyarı verir. Bu ... Devamını Oku »

Htlm5 WordPress Temaları

Flash hakkında düşüncelerin giderek kötüleşmesi ve artık daha rahat şekilde neredeyse flash ile yapılanları yapabilen html5 css3 teknikleri artık temalarda da kullanılmaya başlandı. Günden güne artan tema sayısında gözle görülür bir şekilde kayma var o yöne doğru. Daha sade ve daha hızlı siteler için html5 bulunmaz nimet. İşte o kodlamalarla yapılmış 30’dan fazla wordpress tema sizlerle. Demolarına resimlere tıklayarak gidebilirsiniz. 1-Balita ... Devamını Oku »

Ziyaretçiler için üye ol barı

Mod İsmi; Register Bar Mod V3 Mod Linki; http://custom.simplemachines.org/mods/index.php?mod=3169 Mod Yazarı; SSimple Team Mod Versiyonu; 2.0, 2.0.1, 2.0.2, 2.0.3 Tanıtım; Sadece üyelere görünen ister en üstte isterseniz en altta ve istediğiniz renklerde ve istediğiniz yazıları yazabildiğiniz güzel bir mod. Türkçesi için ./Themes/default/languages/Modifications.turkish.phpde Bul; ?> Öncesine Ekle; // Register Bar Mod V3 By SMFSimple.com / SmfMod.com PALAUDIS $txt['registerbarv3_enable'] = 'Kayýt Ol ... Devamını Oku »

Kişisel Ücretsiz WordPress Teması

Merhaba internette sörf ederken güzel bir wordpress temasıyla karşılaştım. Kişisel bloglar ve kurumlar için güzel bir blog sayfası hazırlayabilecekleri ve çok amaçlı kullanabilen blog teması. İnceleme ve test ettiğimiz temaların warez olduğunu düşünüyor, biliyor veya sahibiyseniz lütfen bize rotalikaptan@kirmizigulbilisim.com mail adresinden iletiniz. Sayfamızda warez paylaşımlar yapmıyoruz. Temanın önizlemesi mevcuttur, hayırlı kullanımlar diliyorum.          Devamını Oku »

Multi dosya ekleme

Smf forum sitemizde bir konu açarken birden fazla dosya eklememiz gerektiği zamanlarda. 20 dosya eklemek için 20 defa yaptığımız işlemi tekrar etmemiz gerekiyor. Bu sorunu ortadan kaldırmak için konu açarken multi dosya yükleyebileceğiniz bir özelliğe nasıl sahip olacağınızı anlatmak istiyorum. Default tema içinde Post.template.php dosyasında Bul <input id="attachment1" class="input_file" name="attachment[]" size="60" type="file" /> Değiştir <input id="attachment1" class="input_file" multiple="multiple" name="attachment[]" size="60" type="file" /> artık ... Devamını Oku »