Salı , 11 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Sizden Gelenler

Huzur a Geldim

Kabul et beni, geldim huzura. Kararan kalbim muhtaç nazara. Kıyamette ipliğim çıkacak pazara. Huzurunda HUZUR a ermeye geldim.   Senden uzaklaştıkça, düştüm gaflete. Prim verdirme asla, kine nefrete. Meylettirme koru, dünyalık şehvete. Huzurunda HUZUR u bulmaya geldim.   Geldim sana, ne olur kovma kapından. Çölle döndü gönlüm, rahmet indir katından. Affeyle, halâs  eyle beni nârından. Huzurunda HUZUR var almaya geldim. ... Devamını Oku »

Canım Türkiyem

Bu vatan bizim. varmı ötesi? Görülmedi hiç, ihanetin böylesi. Kanımızda var bizim,vatan sevgisi. Göz koydular hep ama,alamadı nicesi. Türkiyem canım, güzel vatanım. Altında binlerce, şehit yatanım. Gördükçe,sana beslenen pis emelleri. Ağrıyor durmadan,benim sol yanım. İçimize atıyorlar,fitne tohumunu. Kenetlenirsek sımsıkı,bozarız oyunu. Mertçe çıksın karşımıza,kimin varsa sorunu. KAHHAR ismiyle kahretsin,Rabbim bu it soyunu. Bu vatan bize ceddimden emanet. Müslüman Türk asla kabul ... Devamını Oku »

Hasret

Hasret Şanslılar kervanı çıktılar yola, Habibullah bekliyor, olurmu mola, Kaldım ben gidemedim, halim no’la? Benden selam edin rasulullah ‘a   Baktım ardınızdan, gözlerim yaşlı. O’na olan hasret sineden taştı. Selam götürün benden rasulüme. Gönül bahçemin güzel gülüne.   Kaldım buralarda, garip perişan. Çağır beni de ey rasul ü zişan. Bir kuş oluversem, göklerde uçan. Konuversem Mescid-i Nebevi ye şu an. ... Devamını Oku »

Şahin Şenkaya – Bizim için dondu

Şahin Şenkaya – Bizim için dondu O kınalı parmaklarına ben öleyim ben O siyah zülüflerine kurbanlar keseyim ben O gece senin uğruna ölümden dönen ben değil miyim? Bırak artık inadı! Senin için en güzel gelinliği diktireyim Bak Munzur’un kınalı kekliği, Bülbül bizim için gül dalına kondu O sene Temmuz’da Munzur’un gözeleri bizim için dondu Gül ile Bülbül sevmeyi bizden öğrenmedi mi? ... Devamını Oku »

Şahin Şenkaya – Kazanlar Kaynadı

Kazanlar Kaynadı Pek yakındır bir düzgün daha doğacak, Anası nazlı yavrusunu Munzur’un sularında yıkayacak Belkide kurbanlar kesilecek Ovalıcıklı Munzur’dan yaz dağıtacak, Davullar çalacak, halaylar oynanacak, Turnalar bugün Munzur’un yükseğinden uçuyor. Belli ki onlarda düzgün için düğün bayram ediyor, Düzgün’ü kivresinin kucağına attılar Üst üste koydular taşları, ateşler yaktılar İkrarı Düzgünü havaya kaldırdı, Munzur şaha kalktı, kazanlar kaynadı   Şahin ŞENKAYA ... Devamını Oku »

Şahin Şenkaya – Birazda Siz Ağlayın

Birazda Siz Ağlayın Hoşgeldiniz dersime ağalar beyler, Görün sizi buralar nasıl misafir eyler Sakın hiç bir sese kulak vermeyin Sadece keklik sesini dinleyin Munzur dağlarındadır dünyanın en güzel çiçekleri Pülümür yaylalarındadır dünyanın en güzel gözleri Gidin ovacık gözelerine, doyamayacaksınız güzelliğine Belkide renkli alageyik göreceksiniz Bir daha ne zaman göreceğim diye içerlenecek siniz Bugün hiç birşey düşünmeyin, sadece dersimde gezinin Dersim ... Devamını Oku »

Şahin Şenkaya – Benim Sevdam

Benim Sevdam Benim sevdam dersimdeki dağlaradır, dağlara Çiçeklere, arılara, kuşlara, Ben ancak onların nazını çekerim, Her gece sabahlara kadar onların yolunu gözlerim.   Hep kara bulutlar arasına bakarım, Bazen hiç bir şey söylemeden çekip giderler, Bazen yağdırırlar yağmuru, Ortalığı şenlendirirler.   Hiç kimseye borcum yok nede alacağım, Ben bütün sevdamı onlara adayacağım, Kuşlar bugün başımın üstünde geziniyor, En güzel aşk ... Devamını Oku »

Şahin Şenkaya – Dersime Özlem

Dersime Özlem Bulutlara sordum dersimi Artık üstünden geçmiyoruz dediler Munzur’a bir kara sevdalı vardı Onu bekliyoruz dediler   Bir sevdadır dersim, herkes onu sevemez, Soğuktur suları, herkes ondan içemez, Birgün sana kavuşursam dersim, Sen olacaksın benim son adresim.   Munzur babaya atın beni, Sultan Hıdır’a götürün beni, Kırklar dağına dönderin beni, Düzgün babada yatırın beni.   Şahin ŞENKAYA Şiir ve Beste ... Devamını Oku »