Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Şiir ve Naatlar

Lanet Olsun Terör e

Lanet ediyorum ben bu terör e. Canlar gitmesin artık göz göre göre. Terör tanımaz asla dil,din, ırk,yöre. Lanet diyorum ben bu terör e. Elinle dilinle olmazsa,kalbinle buğz et. Bitsin bu zulüm, bitsin bu vahşet. Dünyanın çivisi çıktı,insanlar vahşet. Ya RAB ülkeme güzel günler bahşet. Terör e destek verenler,nedir istediğiniz? Bu memleketin aşı,ekmeği hep yediğiniz. Hayvan bile yediği kaba saygı duyarken. ... Devamını Oku »

Eyle

Ya dimdik eyle ,elif gibi, Bâtıla karşı durayım. Ya bük belimi vav gibi, Huzurunda eğileyim. Ya ilminle kuşat beni, Hak adına dillendir Ya Kıtmir eyle kapında, Dua dua dilendir. Ya kor düşür yüreğime, Hakiki aşk la yanayım Ya ümmet eyle Habibine, Havz ı Kevser ine kanayım. Ya kulum de yüzüme bak, Budur muradım ancak. Ya kapına kul eyle, İlahi rızana ... Devamını Oku »

Hasret

Hasret Şanslılar kervanı çıktılar yola, Habibullah bekliyor, olurmu mola, Kaldım ben gidemedim, halim no’la? Benden selam edin rasulullah ‘a   Baktım ardınızdan, gözlerim yaşlı. O’na olan hasret sineden taştı. Selam götürün benden rasulüme. Gönül bahçemin güzel gülüne.   Kaldım buralarda, garip perişan. Çağır beni de ey rasul ü zişan. Bir kuş oluversem, göklerde uçan. Konuversem Mescid-i Nebevi ye şu an. ... Devamını Oku »

Duaz-ı İmam

Duaz-ı İmam Kudret Kandilinde Balkıyıp Duran Muhammet Ali’nin Nurudur Billah Zuhur Edip Kuffarın Meskenin Yıkan Elinde Zülfikar Ali’dir Billah Elinde Zülfikar Altında Düldül Önünce Kamberin Dilleri Bülbül Hz. Fatma Anam Cennette Bir Gül Ona Sırrım Dedi Hak Resulullah Fatma Anadan Geldi Hasan Hüseyin Onların Nuruyla Ziyalandı Din Kırklara Erişti Zeynel Abidin Çekeriz Yasını Hasbeten Billah Muhammet Bakırdan Cafer-İ Sadık Musa-İ ... Devamını Oku »

Şahin Şenkaya – Kırklar dağı

Kırklar dağı Bu gece rüyamda kırklar dağını gördüm, İçeriye giremedim eşiklerini süpürdüm, Pirler Cem tutmuş saz çalıyordu, Ah bir içeriye girebilsem diyor içim titriyordu.   Kırkların yanına gitmek ne haddime, Çalıştım, çabaladım çorbalarına bile ekmeğimi banamadım, Bizim kapımıza girmek kolay değil dediler, Burası çile kapısı kıymetini bil dediler.   Şahin Şenkaya Şiir ve Beste Yazarı 0532 496 01 58   Devamını Oku »

Rotalı Kaptan – Sana Emanet

Rotalı Kaptan – Sana Emanet               Hak Nebi’nin dilinde nifak sayılmış emanete ihanet, Tohum toprağa, yavru yuvaya, yuva anaya emanet, Şak şak olmuş toprak suya, su buluta emanet, Yusuf kuyuya, mısır Yusuf’a emanet, Hak Nebi mağaraya, Medine Hak Nebi’ye emanet, İbrahim ateşe, İsmail bıçağa emanet, Ne bıçak, ne kuyu, ne de mağara etmedi ihanet, ... Devamını Oku »

Gülefşan Şiiri

İçi boş bir masaldım Senle doldum Gülefşan. Kafdağı sürgününde Yanıyordu bedenim. Sen kararan semada Zümrüd-ü Anka idin Her kanat çırpışında Toplanırdı küllerim Asuman üşüyordu Değmeyince nefesin. Ve titriyordu rüzgar Gül dökünce gözlerin Sana meftun olunca Değişiverdi dünya. Ansızın duruverdi feleğin ezen çarkı Ansızın güzelleşti gecenin karanlığı Adını duyduğumda ab-ı hayatı içtim Ebabiller kıskandı ne vadilerden geçtim Tufan yüreğimdeydi, sığınağım sen ... Devamını Oku »

Gerçekti şakaları

Çok ihtiyarlamıştı yaşlı kadın. Ölüm yakındı, hissediyordu adım adım. Peygamberin şerefli huzuruna çıktı. Rasulullah tan bir isteği olacaktı.   Söze başladı ”Ey Allh ın Rasulü” O kapıya gelenlerin böyleydi usulü. O da öyle yaptı, belirtti isteğini. Meramını anlattı, gösterdi masumiyetini.   Dua et benim için, olayım cennetlik ben. oldukça masum bir istekti, ihtiyar  kadından. ”Yaşlı kadınlar cennet e giremez” buyurdu. ... Devamını Oku »

Mevlana Celaleddin Rumi – Etme Şiiri

Etme Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun, etme. Başka bir yar, başka bir dosta meylediyorsun, etme. Sen yadeller dünyasında ne arıyorsun yabancı? Hangi hasta gönüllüyü kastediyorsun, etme. Çalma bizi, bizden bizi, gitme o ellere doğru. Çalınmış başkalarına nazar ediyorsun, etme. Ey ay, felek harab olmuş, altüst olmuş senin için… Bizi öyle harab, öyle altüst ediyorsun, etme. Ey, makamı var ve yokun ... Devamını Oku »

Tutsak Sevgiler

Tutsak etmeyin sevgileri içinizde. Biliyorum,kırıntı da olsa var hepinizde. Sevmek de sevilmek de  bizim elimizde. Yüzelim hep birlikte sevgi denizinde.   Nerde peygamberimizin engin sevgisi? Nerde Mevlâna nın 0 hoşgörüsü Biz de Yunus var sevgi deryası Sevelim sevilelim kötülüğün yok faydası.   Düşman etrafımızda aç kurtlar gibi. Fırsat kollar hep bölmek için bizi. Durmaz fitne sokar içimize dizi dizi. Bırakın ... Devamını Oku »

Aşkın A’sının A’sının Bizcesi

        Aşk; kendinden geçip kendine kavuşmaktır. Sevgiliye hayran olmak, onun varlığına karşı kendini unutmaktır. Varlığını O’na özgü kılıp kendini O’nda bulmaktır. Mülk olduğunu hatırlayıp mülkü Malik’e has kılmaktır. Uğruna candan, tenden, dünyadan ve herşeyden vazgeçebilmeyi başarmaktır. Sevdiği için yaşamaktır, O’nun için düşünmek, O’nun için bakmaktır. O’nun için konuşmak, duymak, yemek, yatmak, dokunmak, hissetmek, yürümektir. Kalbin O’nun için ... Devamını Oku »