Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

KırmızıgülFM Yönetim

ahvalimiz

AHVALİMİZ Anneler gününü kutladık yeni. Sene de bir gün mü annenin yeri? Aldanma bunlar kapitalizmin yemi. Sömürürse yol alıyor çünkü bu gemi.   Müslüman kadınlar oldu süslüman. Moda diye diye gitti din iman. Örtünmenin cılkı çıktı artık el aman. İslâmi tesettür en güvenli liman.   Küfür birleşmiş tek millet olmuş. Müslüman a karşı kin ile dolmuş. İslamı yok etmek tek ... Devamını Oku »

Kırmızıgül ilahi fm

Birbirinden güzel ilahilerin, ezgilerin, şiirlerin, marşların yayınlandığı, Kuran-ı Kerim ve sohbet programlarının, canlı yayınların yapıldığı güzide radyomuz Kırmızıgül ilahi fm. 5 Yılı aşkın süredir yapmış olduğumuz dini ve milli yayınlarımızla dinleyicilerimizin hayır duasını almaktayız ve almayada devam edeceğiz. Kırmızıgül ilahi fm olarak, müslümanlığın sadece reel hayatta olmadığını, her nerede, hangi zaman ve mekanda olursak olalım ölçülerimizin değişmeyeceğini ve bu ölçüler ... Devamını Oku »

Sen ne zaman büyüdün?

Klasik sözdür zaman su gibi geçiyor deriz ya,bu sözün doğruluğuna şahit oldum bu gece. Bu akşam kendimi iyi hissetmiyordum gece kalkar yatsıyı kılarım diye düşündüm ve erken yattım. Bir taşla iki kuş vurmaktı aynı zamanda niyetim. Çünkü biz müslümanlar gaflet uykusunda olduğumuz için, ha deyince teheccüd e  kalkmak her baba yiğidin kârı değildi. (kendi adıma) Neyse gece kalktım ve yanımda ... Devamını Oku »

ilahi bir müzik türü olarak ele alınabilir mi?

İlahi dini, peygamberleri, Allah’ı, Allah sevgisini, sevgiyi, kardeşliği, dostluğu, ölümü, ölümden sonrasını ve dünyevi yaşamı konu alan dini müzikal eserlerdir. Genel olarak her insana hitap eden bu eserler din ve din ile ilgili olan şeyleri ve yaşam ile ilgili olan şeyleri irdelemektedir. Müzik eşliğinde ya da müziksiz olarak söylenebilen bu eserlere bazı insanlar dini ele aldığından bir müzik türüymüş gibi ... Devamını Oku »

İlahi eserlerinde hangi konulara yer verilir?

İlahi eserler bilindiği üzere dini içerikli olan sözlü eserlerdir. Bu eserler birçok konuyu ele almakta ve dinleyicilere bu konular ile ilgili az çok bir şeyler çağrıştırmaktadır. Bu çağrışımlar kimi zaman dünya hayatının daha iyi yaşanmasını kimi zaman da ahiret hayatının ne kadar önemli olduğunu ve daha birçok konuyu dinleyicilerin akıllarına getirmektedir. İlahilerde dünya hayatı, ahiret hayatı, ahiret hayatına yönelik bazı konular, anne-baba-kardeş ... Devamını Oku »

İlahi geceleri ve ilahi sanatçıları

Kutlu Doğum Haftası, Mekke’nin Fethi, Gadri Hum bayramı ve birçok dini gecelerimiz münasebetiyle ilahi konser ve geceleri düzenlenmektedir. Bu tür organizeler gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. İlahi sanatçıları günün anlam ve önemine söyledikleri ilahi eserleri ile vurgu yapmakta ve bulunduğu dini gecenin daha çok hassasiyet ve maneviyatla yaşaması adına, gönüllerimizi coşturmaktadırlar. İlahi eserlerinde Allahu ... Devamını Oku »

Zorunlu kış lastiği uygulaması

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, Trafik kanundaki düzenlemeler ve uygulamalarda yavaş yavaş gündeme gelmektedir. Sosyal medya üzerinden, basın/yayın kuruluşlarından haberler yapılmaya başlanmaktadır. Kış mevsimiyle alakalı yapılan düzenlemeler, trafik akışını ve güvenliğini sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Toplum olarak da hem kendi can güvenliğimiz ve hem de başkalarının can güvenliği için bu uygulamalara ve trafik kurallarına uymak zorundayız. Zorunlu kış lastiği uygulaması tüm illerimizi ... Devamını Oku »

Kurban Bayramız Mübarek Olsun

Millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu bir Kurban Bayramına daha ulaşmış bulunuyoruz. Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir Asırlardan beri birlik-dirlik ... Devamını Oku »

2014 Kurban Bayramı Namazı Saatleri

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türkiye çapında il il bayram namazı saatlerini açıkladı. Saatler şöyle: Adana: 07.15, Adıyaman: 07.03,Afyon: 07.35, Ağrı 06.46, Aksaray: 07.21, Amasya: 07.16, Ankara: 07.27, Antalya: 07.33, Ardahan: 06.49, Artvin: 06.52, Aydın: 07.45, Balıkesir: 07.47, Bartın: 07.31, Batman: 06.52, Bayburt: 06.58, Bilecik: 07.39, Bingöl: 06.56, Bitlis: 06.49, Bolu: 07.33, Burdur: 07.35, Bursa: 07.42, Çanakkale: 07.53, Çankırı: 07.25, Çorum: 07.19, ... Devamını Oku »

D-Smart Abonesi Parasıyla Rezil Olan Kişidir

Teknoloji çağı ile alakalı yazılarımı mutlaka okumuşsunuzdur. Yazılarımda dile getirdiğim gibi artısı ve eksisi olan teknoloji çağında D-smart gibi bir kurumun abonelerinin interneti kullanmadan almasını bildiği kullanım bedelinin hakkını vermeyen şirketlerde ortalığı sarmış durumda. Kullanım bedeline de açıklık getirmek istiyorum anlamayanlar için. D-smart firmasında abone hizmet bedeli faturası ayın 1.ci gününde oluşturulmakta. Siz ayın 28.de de abone olsanız bulunduğunuz ayın ... Devamını Oku »

Dörtyol’un Solmayan Gülü

Esselamu aleykum Hatay Dörtyol’dan yayın çıkışlı, karasal yayın yapmakta olan Radyo Gül hakkında sizlere bilgi vermek istiyorum. 1994 yılında iman ve insan misyonuyla kurulan ve günümüze kadar milli ve manevi değerlerimizi ön plana çıkaran yayın anlayışla da toplumu milli ve manevi konularda bilinçlendirmeye devam etmektedir. 1994 yılından bugüne kadar 30’un üstünde konser organizasyonuna imza atmışlardır. Başta Abdurrahman Önül, Cemal Kuru, ... Devamını Oku »