Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: teknoloji

Teknoloji Çağı ve İnternet Radyoları

Teknolojinin hizla gelişmesiyle birlikte İnternet üzerinden alış veriş yapma imkanı, fatura ödeme vs. banka işlemlerine kadar bütün kolaylıklar elimizin altındadır. Bir birinden farklı sektörlere alternatif imkanı sunan internet, ulusal ve yerel basın yayın organlarına da alternatifler sunmaktadır. Bölgesel yayın yapan radyolar internet aracılığıyla yayınını tüm dünyaya duyurabiliyor. Ayrıca ücretli ve ücretsiz sanal radyo kurma imkanlarıda yeterince doruk noktaya gelmiştir. Ücretsiz olarak ... Devamını Oku »

Teknoloji Çağı ve Sanal Müslümanlar

esselamu aleykum değerli dostlar, Bir önceki yazımda Teknoloji çağı ve bölgesel radyolardan bahsetmiştim. Konun devamı olarak ta Teknoloji çağı ve sanal müslümanlar diyerek devam edeceğim. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki müslümanın reeli yada sanalı olmaz, müslüman zaman,mekan ne olursa olsun Ölçüsü Kuran ve Sünnet (Ehlibeyt) olan ve bulunduğu zaman ve mekanda ölçülere göre yaşayan, konuşan ve örnek olan kişidir. Yaklaşık ... Devamını Oku »

Teknoloji çağı ve Bölgesel radyolar

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte, bölgesel radyoculuğunda hızla sonuna yaklaşmış bulunmaktayız. Bununla birlikte Ulusal Radyo Kanalları pastayı bölüşmekteler. Ulusal diyorum çünkü radyoculuk sektörü firmalardan alınan reklam ve sponsorluk programı ücretleriyle yayın hayatını idame ettirmekte. Teknolojik imkanlar nekadar güçlü olursa olsun eğer müşteri kitleniz kısıtlı imkanlara sahipse yavaş yavaş gerilemektesiniz. Bölgesel radyolar 100 Tl gibi fiyatlara aylık reklamlar yaparken ulusal radyolar 3000 ... Devamını Oku »