Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: sevgi

İlahi eserlerinde hangi konulara yer verilir?

İlahi eserler bilindiği üzere dini içerikli olan sözlü eserlerdir. Bu eserler birçok konuyu ele almakta ve dinleyicilere bu konular ile ilgili az çok bir şeyler çağrıştırmaktadır. Bu çağrışımlar kimi zaman dünya hayatının daha iyi yaşanmasını kimi zaman da ahiret hayatının ne kadar önemli olduğunu ve daha birçok konuyu dinleyicilerin akıllarına getirmektedir. İlahilerde dünya hayatı, ahiret hayatı, ahiret hayatına yönelik bazı konular, anne-baba-kardeş ... Devamını Oku »

Kurban Bayramız Mübarek Olsun

Millet olma irademizi diri tutan; birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştiren, rahmet ve bereket dolu bir Kurban Bayramına daha ulaşmış bulunuyoruz. Bayramlar, dini ve milli inançlarımızı örf ve âdetlerimizle süsleyip, geçmişten devraldığımız mirası zenginleştirerek geleceğe taşıdığımız, hoşgörünün ve yardımlaşma duygularının en güzel örneklerinin sergilendiği yüzyıllar boyu özenle örülmüş değerlerimizin yaşatılması ve kuşaktan kuşağa aktarılmasını sağlayan sevgi günleridir Asırlardan beri birlik-dirlik ... Devamını Oku »

Tutsak Sevgiler

Tutsak etmeyin sevgileri içinizde. Biliyorum,kırıntı da olsa var hepinizde. Sevmek de sevilmek de  bizim elimizde. Yüzelim hep birlikte sevgi denizinde.   Nerde peygamberimizin engin sevgisi? Nerde Mevlâna nın 0 hoşgörüsü Biz de Yunus var sevgi deryası Sevelim sevilelim kötülüğün yok faydası.   Düşman etrafımızda aç kurtlar gibi. Fırsat kollar hep bölmek için bizi. Durmaz fitne sokar içimize dizi dizi. Bırakın ... Devamını Oku »