Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: islamda aile

Evlerimizi cennet bahçesine çevirelim

Dünya, zevk için, lezzet için yaratılmadı. Ahiret, bunun için yaratılmıştır. Dünya ile ahiret, birbirinin zıddı, tersidir. Birini sevindirmek, ötekinin gücenmesine sebep olur. Birinde zevk aramak, ötekinde elem çekmeye sebep olur. Dünyada nimetleri, lezzetleri çok olanlar, bunlara lazım olan şükrü yapmazlarsa, ahirette korkacak ve çok acı çekeceklerdir. Dünyada iken tehlikelerden sakındığı, çalıştığı halde, çok acı çeken müminler de, ahirette çok lezzetlere ... Devamını Oku »

Bayan Olarak Beyinizden Beklentileriniz ve İstekleriniz Nelerdir?

Yalnız kocanın hanımından değil, hanımında kocasından beklentileri vardır. Çünkü evlilikte bir paylaşma söz konusudur. Görevler karşılıklı olarak yerine getirilirse, huzur ve mutluluk daha kolay elde edilir. Peki Hanımlar beylerinden neler istiyor?, Hanımların beylerinden istedikleri ve beklediklerini sıralamak gerekirse şunları söyleyebiliriz. 1- Eşine karşı mükellefiyet ve mesuliyetlerini bilip ona göre yaşayan bir koca, hanımını da böyle davranmaya mecbur eder. 2- Anlayış, ... Devamını Oku »

Nişanlılık Döneminde İmam nikahı uygun mudur ?

Nişanlılık döneminde kıyılan nikahla taraflar evlenmiş olacağı için baş başa kalmaları caizdir. ancak nişanlılık döneminde dini nikah kıyılmasını doğru bulmuyoruz.Bina mı yapacaksınız, temeline dikkat ediniz. Çünkü temeldeki yanlışlık çatının sağlamlığıyla düzeltilemez. Zayıf temel, üzerindeki sağlam çatıyı da çökertebilir.Okuyucumun sorusu bunu hatırlatıyor bana. Nasıl bir yanlış başlangıç yapmışlar onu arz edeyim. Öğretmen kızcağız, yine öğretmen bir delikanlı ile nişanlanmışlar. “Ne âlâ ... Devamını Oku »