Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: internet

Müslüman Noel Kutlamaz

وَمَا يُؤْمِنُ أَكْثَرُهُمْ بِاللّهِ إِلاَّ وَهُم مُّشْرِكُونَ Azîz Mü’minler ve Muhterem din kardeşlerim bugünkü hutbemizin mevzuu “Yılbaşı kutlamaları” hakkında olacaktır. Ancak burada bulunan muhterem kardeşlerimizin yılbaşı konusunu, yakınlarına, dost ve arkadaşlarına anlatmaları ve onları uyarmalarını önemle hissettiğimden kutlanacak olan “Yılbaşı ve noel konusunun pespayeliğini, iğrençliğini” gündeme getirme lüzumunu hissettim. Muhterem Müslümanlar, Hiçbir dinde yeri olmayan yılbaşı kutlamaları, İsa (a.s)’ın doğumundan ... Devamını Oku »

D-Smart Abonesi Parasıyla Rezil Olan Kişidir

Teknoloji çağı ile alakalı yazılarımı mutlaka okumuşsunuzdur. Yazılarımda dile getirdiğim gibi artısı ve eksisi olan teknoloji çağında D-smart gibi bir kurumun abonelerinin interneti kullanmadan almasını bildiği kullanım bedelinin hakkını vermeyen şirketlerde ortalığı sarmış durumda. Kullanım bedeline de açıklık getirmek istiyorum anlamayanlar için. D-smart firmasında abone hizmet bedeli faturası ayın 1.ci gününde oluşturulmakta. Siz ayın 28.de de abone olsanız bulunduğunuz ayın ... Devamını Oku »

Bermuda Şeytan Üçgeni (İnternet,Cep Telefonu, Sosyal Medya)

İnternet, cep telefonu ve sosyal medyalar hayatımızın tamamını kuşatmış durumda. Bunlar eğer olması gerektiği gibi kullanılmazsa bilmeliyiz ki, bermuda şeytan üçgeni etrafımızı çepe çevre sarmıştır. Bugün yazıma bu konuyla devam etmek istiyorum. Daha önceki yazılarımda belirttiğim gibi teknolojinin hizla gelişmesi ve ilerlemesi insan hayatına olumlu ve olumsuz etkileri olmuştur. Düzgün bir şekilde kullanmadığımız takdirde de hayatımız içinden çıkılmayan bir hal ... Devamını Oku »