Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: ilahi fm

Kırmızıgül ilahi fm

Birbirinden güzel ilahilerin, ezgilerin, şiirlerin, marşların yayınlandığı, Kuran-ı Kerim ve sohbet programlarının, canlı yayınların yapıldığı güzide radyomuz Kırmızıgül ilahi fm. 5 Yılı aşkın süredir yapmış olduğumuz dini ve milli yayınlarımızla dinleyicilerimizin hayır duasını almaktayız ve almayada devam edeceğiz. Kırmızıgül ilahi fm olarak, müslümanlığın sadece reel hayatta olmadığını, her nerede, hangi zaman ve mekanda olursak olalım ölçülerimizin değişmeyeceğini ve bu ölçüler ... Devamını Oku »

En güzel İlahiler Kırmızıgül ilahi fm de

Değerli ilahi sanatçılarının okumuş oldukları birbirinden güzel ilahilerini, şiirlerini, ezgileri, naat ve kasideleri dinlerken insan adeta huzura eriyor ve eserlerde Allahu Teala’nın isimleri geçtiğinde eşlik ederek zikrullah yapıyor. Kalbin karasını silmek, cilalamak, temizlemek Allah’ı zikirle mümkündür. Bu nedenle Zikrullah’a çokça ihtiyacımız var. Boş zamanlarımızda, yolculuk yaparken, ibadetlerimizin yanı sıra normal müzikler dinlemek yerine, ilahiler dinleyelim. İnternette zaman geçirdiğimiz vakitlerde de ... Devamını Oku »

İlahi geceleri ve ilahi sanatçıları

Kutlu Doğum Haftası, Mekke’nin Fethi, Gadri Hum bayramı ve birçok dini gecelerimiz münasebetiyle ilahi konser ve geceleri düzenlenmektedir. Bu tür organizeler gerek yurt içi, gerekse de yurt dışında büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. İlahi sanatçıları günün anlam ve önemine söyledikleri ilahi eserleri ile vurgu yapmakta ve bulunduğu dini gecenin daha çok hassasiyet ve maneviyatla yaşaması adına, gönüllerimizi coşturmaktadırlar. İlahi eserlerinde Allahu ... Devamını Oku »

Teknoloji Çağı ve İnternet Radyoları

Teknolojinin hizla gelişmesiyle birlikte İnternet üzerinden alış veriş yapma imkanı, fatura ödeme vs. banka işlemlerine kadar bütün kolaylıklar elimizin altındadır. Bir birinden farklı sektörlere alternatif imkanı sunan internet, ulusal ve yerel basın yayın organlarına da alternatifler sunmaktadır. Bölgesel yayın yapan radyolar internet aracılığıyla yayınını tüm dünyaya duyurabiliyor. Ayrıca ücretli ve ücretsiz sanal radyo kurma imkanlarıda yeterince doruk noktaya gelmiştir. Ücretsiz olarak ... Devamını Oku »