Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: dua

Başka çalacak kapım, başka sığınacak yerim yok

Ey Rabbim! Ey iyilikleri sonsuz Rabbim! Ben Senin aciz bir kulunum Ben ki hataları sevaplarından çok, Lütufların karşısında nankörlüğe dalmış bir zavallıyım. Sen bütün noksanlıklardan uzaksın Sen merhametlilerin en merhametlisisin Ey Rabbim ! kapına geldim, iyilik diliyorum Biliyorum ellerim kirli, yüreğim kirli İyi şeyler yapmışsam bu Senin yardımınladır Kötü şeyler yapmışsam bu kendi elimledir Verdiğin hastalıklar merhametinin varlığını gösteriyor Musibetlerin ... Devamını Oku »

kapınageldimyarabbi

Dua, aciz ve düşkünlerin sığınağı, müminin silahı. Yaratılanın yaratıcısına olan yakarışı. Aşukun, Maşuğuna bütün içtenliğiyle kendini anlatması, acziyetini kabul etmesi ve yardım dilemesi. Kulun kapınageldimyarabbi dediğinde kapısına varılanın, hoşgeldin ey kulum derdini söyle sana derman lutfedeyim dediği kapı. Dua’nın önemini bilmiyoruz ve zor zamanlarımızda sadece sarılıyoruz. Dua aslında Yaratıcımıza, tek ve eşi benzeri olmayan Allahu Zülcelal Hazretlerine teslimiyetimizin ifadesidir. Kimseden ... Devamını Oku »

Kabe’de dua eden genç

Gencin birisi Kabe’de hep, – “Ey doğruların yardımcısı olan Allah’ım, Ey haramdan sakınanların yardımcısı olan Allah’ım, sana hamdü sena ederim,” diye dua eder. Bu durum herkesin dikkatini çeker. Birisi: – “Neden hep aynı duayı yapıyorsun, başka birşey bilmiyor musun?,” der. O  da anlatır: Yedi sekiz sene önce yine Kabe’de iken içi altın dolu bir torba buldum. Tam bin altın vardı. ... Devamını Oku »