Perşembe , 13 Mayıs 2021
SON YAZILAR

Etiket Arşivi: aile

Baba devlet yapısı ve Aile

Günümüzde zorlandığımız konulardan biriside çocuk yetiştirmektir. Toplum olarak hep yeni yetişen gençliğin, islam ahlakından, örf ve adetlerimizden yoksun olarak yetiştiğini dile getiririz. Eğitim ailede başlar, okulla da devam eder şeklinde de alışıla gelmiş bir söz kullanırız. Aslında yaşadığımız ülkenin idari mekanizmasında bulunanların payı daha büyük diye düşünüyorum. Çocuklarımız belli bir yaşa geldikten sonra, evi adeta bir otel gibi kullanmaya başlıyor, ... Devamını Oku »

Zorunlu kış lastiği uygulaması

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla birlikte, Trafik kanundaki düzenlemeler ve uygulamalarda yavaş yavaş gündeme gelmektedir. Sosyal medya üzerinden, basın/yayın kuruluşlarından haberler yapılmaya başlanmaktadır. Kış mevsimiyle alakalı yapılan düzenlemeler, trafik akışını ve güvenliğini sağlamak amacıyla uygulanmaktadır. Toplum olarak da hem kendi can güvenliğimiz ve hem de başkalarının can güvenliği için bu uygulamalara ve trafik kurallarına uymak zorundayız. Zorunlu kış lastiği uygulaması tüm illerimizi ... Devamını Oku »

Babalar ve Çocuklar

  Tüm yaşantımızı şöyle bir baktığımızda doğumdan yetişkinliğe kadar birçok aşamalardan geçeriz. Özellikle yaşamın ilk 5 yılının aktif ve etkin kullanılması gelişimimizin olumlu ilerlemesi açısından önemlidir. Çağımızın koşulları, hızlı yaşam şekli, çalışan annelerin artması, boşanmaların normalleştiği günümüzde aile değerleri ve aile içi rollere bakışımızda değişimlere uğramıştır. Aile bireylerinin görev dağılımları, rolleri ve tutumları tüm bu değişimlerden etkilenmiştir. Bu rollerden biri ... Devamını Oku »